Charakteristika Božej lásky

Charakteristika Božej lásky

Ale Bôh súc bohatý v milosrdenstve pre mnohú svoju lásku, ktorou nás zamiloval, aj keď sme boli mŕtvi v previneniach, spolu nás oživil s Kristom – milosťou ste spasení. – EFEŽANOM 2:4-5

Niekedy, keď sme znechutení životom, tou najlepšou vecou, ktorú môžeme urobiť, je pripomenúť si charakteristiky Božej lásky.

Jednou z najkrajších právd Biblie je, že kým sme ešte boli hriešnikmi, Kristus zomrel za nás (pozri Rimanom 5:8). Nečakal, kým si Jeho lásku zaslúžime. Miluje nás bezpodmienečne. Úprimne povedané, pre mnohých z nás je ťažké tomu porozumieť, pretože sme zvyknutí, že si v živote musíme všetko zaslúžiť.

Kvôli svojej veľkej, úžasnej a intenzívnej láske k nám, Boh ochotne dal za nás svoj život. To je revolučná láska – skutočná, revolučná láska, ktorá sa rozdáva a nič menej ju neuspokojí.

Je to Božia bezpodmienečná láska, ktorá nás k Nemu priťahuje, Jeho úžasná milosť, ktorá vymazáva náš hriech a Jeho mocná obeť, ktorá nám umožňuje vstúpiť do Jeho prítomnosti. Jeho láska nikdy neskončí, nikdy sa ťa nevzdá a nikdy ťa nezanechá. Kedykoľvek sa cítiš zle alebo depresívne, pamätaj na tú veľkú Božiu lásku, ktorú pre teba Boh má.


Modlitba

Bože, Tvoja láska ma premáha. Hoci sa tak necítim, viem, že Tvoja láska nikdy neskončí. Všetko si za mňa dal a aj napriek tieňu pochybností viem, že ma miluješ.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon