Chytáš niečo?

Chytáš niečo?

„Vtedy im povedal Ježiš: Deti, či máte niečo na zjedenie? A oni mu povedali: Nemáme.“ (JÁN 21:5)

Ján 21 rozpráva príbeh o učeníkoch, ktorí celú noc lovili ryby, ale nič nechytili. Mali ste niekedy pocit, že robíte všetko čo viete a stále nemáte dobrý výsledok? Ak áno, potom viete, ako sa museli cítiť.

Ježiš sa objavil, zavolal na nich z pláže a opýtal sa, či niečo chytili. Povedali nie. Povedal im, aby hodili siete na pravú stranu člna a potom ulovia ryby. Oni hodili a mali toľko rýb, že ich nedokázali ani vytiahnuť so sieťou. Tento príbeh je príkladom toho, čo sa stane, keď nasledujeme Božiu vôľu, v porovnaní s tým, čo sa stane, keď nasledujme svoju vlastnú vôľu.

Keď sa ich Ježiš pýtal, v podstate hovoril: „Robíte niečo dobré v tom, čo sa snažíte robiť?“ To je otázka, ktorú si môžeme položiť, keď nemáme žiadne ovocie, ktoré by sme mohli ukázať zo všetkého úsilia, ktoré vynakladáme na projekty, na ktorých pracujeme.

Keď „lovíme“ mimo Božej vôle, je to ekvivalentné lovu na nesprávnej strane lode. Niekedy bojujeme, snažíme sa, pracujeme a namáhame sa, aby sa stalo niečo skvelé. Snažíme sa meniť veci, ľudí alebo seba. Snažíme sa získať viac peňazí alebo vyššiu pozíciu v práci. Môžeme pracovať a pracovať, rôznymi spôsobmi a stále nemáme nič, čo by sme ukázali, okrem toho, že sme unavení.

Chytili ste niečo v poslednej dobe? Dokázali ste niečo okrem toho, že ste boli unavení? Ak nie, možno ste lovili na nesprávnej strane lode.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Ak požiadaš Boha o pomoc a budeš počúvať Jeho hlas, On ti povie, kde máš hodiť sieť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon