Čo ak…?

Ale jedno robím (to je moja ašpirácia): na to, čo je za mnou, zabúdajúc a po tom, čo je predo mnou, sa vystierajúc… – FILIPANOM 3:13

Čo ak…?

Čím dlhšie človek žije, tým je väčšia pravdepodobnosť, že je zvedavý – „čo ak…?“ – a často pociťuje ľútosť či smútok, Dobrou správou pre každého Ježišovho nasledovníka je, že „čo ak?“ nemusí spôsobovať ľútosť nad minulosťou, ale môže byť vzrušujúcou výzvou vidieť budúcnosť, ktorú pre teba Boh má.

Poznám jedno zhromaždenie, v ktorom pastor vyzval ľudí, aby urobili štyri jednoduché veci (počas jedného mesiaca), aby sa zasvätili pre nasledujúci rok. Poprosil ich, aby sa denne modlili, raz v týždni sa postili, dávali desiatky a každý týždeň doniesli do cirkvi jednu nespasenú osobu.

Výsledkom bol neslýchaný prielom v živote tejto cirkvi. Božia prítomnosť na bohoslužbách bola silnejšia. Nastali finančné prielomy v projektoch cirkvi a budov. Najvzrušujúcejšie z toho všetkého bolo, že členovia cirkvi vošli do obdobia fenomenálneho privádzania stratených duší do Božieho kráľovstva.

Chcem ťa vyzvať: „Čo keby si dnes hľadal Boha tak, ako táto cirkev? Čo keby si Mu zasvätil celý svoj život? Čo keby si šiel ďalej pripravený vidieť, čo môže Boh robiť? Čo by sa mohlo stať?“

Modlitba

Pane, nechcem tráviť svoj život pýtaním sa „čo ak?“ a nikdy nevidieť žiaden prielom vo svojom živote. Nanovo sa zaväzujem ťa hľadať, nadšený, že uvidím úžasné veci, ktoré urobíš v mojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon