Čo očakávaš?

Čo očakávaš?

„Dobrý je Hospodin tým, ktorí očakávajú na neho, duši, ktorá ho hľadá.“ (PLAČ JEREMIÁŠOV 3:25)

Po tom, čo sa modlíme a prosíme Boha o to, čo chceme, alebo po čom túžime, by sme mali čakať s očakávaním. Musíme byť plní nádeje, ktorá je radostným a sebavedomým očakávaním niečoho dobrého. Po rokoch sklamania počas môjho detstva a dospievania, som si rozvinula to, čo Biblia nazýva zlou predtuchou. To znamená, že som väčšinu času očakávala zlé správy. Verím, že mnoho ľudí je uväznených v pasci toho, že sa boja očakávať niečo dobré, pretože nechcú byť opäť sklamaní. Boh chce, aby každý od Neho agresívne očakával dobré veci, pretože On je dobrý.

Nebuďte ani pasívni. Pasívny človek je niekto, kto chce, aby sa diali dobré veci, ale neurobí nič, len čaká, čo sa stane. Dnešný verš nám nehovorí, že máme len čakať, ale že máme očakávať. Rada vyznávam Písmo nahlas, kým čakám na Boha, ktorý bude pracovať v mojom záujme. Písmo mi pripomína Jeho zasľúbenia a povzbudzuje ma. Božie Slovo je naplnené kreatívnou mocou a keď ho prehlasujeme vo viere, rovná sa to zasievanému semienku, ktoré prinesie úrodu.

Ak ste sa modlili a na odpoveď ste čakali dlhšie, ako ste plánovali, vďaka Bohu za to, že On pracuje, aj keď vy ste v pokušení byť netrpezliví. Povedzte Bohu čo očakávate a tešte sa zo svojho prielomu. Nespadnite do pasce sťažovania sa a reptania, kým budete čakať. S radosťou Mu dôverujte, že vaša odpoveď je na ceste.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nenechaj sa odradiť. Boh pracuje a čoskoro uvidíš výsledky.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon