Daj Bohu svoje starosti a riaď sa srdcom

Každú svoju starosť [všetky svoje úzkosti, obavy, znepokojenia] uhoďte [raz a navždy] na neho, lebo on sa stará o vás. – 1. PETER 5:7

„Tvoje srdce nech je úprimné“, hovorí staré príslovie. Je to stále aktuálna a dôležitá životná lekcia, ktorú by sme si mali všetci zapamätať. Keď vybočíme z kurzu, ktorý nám naše srdce odporúča nasledovať, môžeme si riadne sťažiť naše životy.

Teraz nehovorím o sebeckých túžbach. Hovorím o napĺňaní túžob, ktoré Boh vložil do tvojho srdca. Čo očakávaš od života? Čomu veríš, že je Božou vôľou pre teba? Usiluješ sa o ňu?

Niektorí ľudia majú príliš veľa starostí a obáv, ktoré ich zdržiavajú od toho, aby vykročili a riadili sa srdcom. Rozhodli sa, že je to mimo ich dosahu.

Biblia hovorí, že by sme mali vložiť všetky starosti na Boha a On sa o nás postará. Akúkoľvek máš obavu, ktorá ti bráni riadiť sa srdcom, potrebuješ ju dať Bohu a dovoliť Mu sa o ňu postarať.

Chce, aby si nasledoval túžbu, ktorú do teba vložil. Dovoľ Bohu, aby sa postaral o tvoje starosti a riaď sa svojim srdcom. Môžeš Mu dôverovať. Postará sa o teba!

Modlitba

Bože, niekedy sa nesnažím o to, čo si vložil do môjho srdca kvôli mojím obavám a starostiam, tak ti ich dnes dávam. Viem, že si s nimi môžeš poradiť a chceš, aby som bol slobodný riadiť sa svojim srdcom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon