Dar proroctva

Dar proroctva

„… inému proroctvo (dar výkladu Božej vôle účelu)…“ (1.KORINŤANOM 12:10)

Skutočný dar proroctva funguje, keď niekto počuje a hovorí jasné posolstvo od Boha pre niekoho iného, skupinu alebo situáciu. Niekedy je proroctvo veľmi všeobecné a niekedy celkom špecifické. Môže prísť prostredníctvom pripraveného posolstva, kázania alebo môže prísť skrze Božie zjavenie.

Aj keď je dar proroctva životne dôležitý, bol, žiaľ, zneužitý a spôsobil veľa zmätku. Dnes určite existujú praví proroci, ale rovnako existujú aj falošní proroci. Taktiež sú takí, ktorí to nemyslia zle, keď sa snažia povedať slovo od Boha, ale robia to zo svojej vlastnej mysle, vôle alebo emócií a nie z Božieho Ducha.

Účelom a cieľom pravého proroctva je: „… budovanie, povzbudenie a potešenie ľudí“ (1.Korinťanom 14:3, SSV). Všetky dary Ducha Svätého sú pre dobro a prospech všetkých. Okrem toho bude pravdivé slovo sprevádzané pokojom a „usadí sa“ vo vašom srdci a duchu ako niečo od Boha. Tiež to potvrdí niečo, čo už, aj keď len matne, vo svojom srdci máte. Tieto kritéria vám môžu pomôcť určiť, či je proroctvo pravé alebo nie. Samozrejme, skutočným testom proroctva je to, či sa naplní alebo nie. Zapamätajte si toto: Pravé proroctvo sa stáva skutočnosťou. Tí, ktorí majú dar proroctva, nie sú jediní, ktorí počujú od Boha. Aj vy máte schopnosť a právo počuť Jeho hlas pre samého seba, preto vždy preskúmajte ducha, ktorý je za proroctvom, ktoré dostávate a uistite sa, že je v súlade so svedectvom vo vašom srdci (pozri 1.Ján 4:1).


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Keď ti ľudia dávajú dobrú radu a povedia, že je to od Boha, uisti sa, že je v súlade s Božím Slovom a potvrdzuje ho aj tvoje srdce.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon