Dovoľ Duchu prevziať vedenie

Dovoľ Duchu prevziať vedenie

„… Ja Hospodin, tvoj Boh, ťa učím prospievať a vediem ťa cestou, ktorou máš ísť.“ (IZAIÁŠ 48:17)

Väčšina ľudí sa bojí byť inými ako všetci ostatní. Mnoho ľudí sa cíti lepšie, ak môžu poslúchať stanovené pravidla namiesto toho, aby nasledovali vedenie Ducha Božieho. Keď sa riadime ľudskými pravidlami, potešíme ľudí, ale ak vykročíme vo viere a nasledujeme Božieho Ducha, potešíme Boha. Nemusíme cítiť tlak, aby sme sa modlili určitým spôsobom v určitom čase, alebo aby sme sa zamerali na konkrétnu vec, len preto, že tak robia iní ľudia. Namiesto toho, musíme mať slobodu vyjadriť svoju jedinečnosť, keď sa modlíme tak, ako nás to učí Boh. Boh používa každého z nás, aby sme sa modlili za rôzne veci a to spôsobom, o ktorom si myslíme, že vďaka nemu budú modlitby naplnené.

Nejako sa cítime v bezpečí ak robíme to, čo robia všetci ostatní. Smutné však je, že sa budeme cítiť nenaplnení, kým sa nenaučíme „odviazať loďku od móla“ a nechať sa niesť oceánom Ducha Božieho kdekoľvek chce. Strávila som mnoho rokov priviazaná k mólu dodržiavaním stanovených pravidiel a predpisov pre modlitbu, ktoré ma naučili iní a bol to dobrý začiatok, ale nakoniec boli moje modlitby veľmi suché a nudné. Keď som sa naučila odviazať svoj čln od móla a odovzdať sa vedeniu Ducha Svätého, prišla sviežosť a kreativita a bolo to úžasné. Zistila som, že Duch Svätý ma vedie takmer každý deň keď sa modlím inak, a už to viac nerobím podľa predpisov, pravidiel a v presný čas.

Začnite teraz a požiadajte Boha, aby vám ukázal kým ste v jedinečnosti, ktorú vám dal, a aby vám pomohol počuť a nasledovať Jeho hlas.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Odviaž svoj čln od móla a nechaj Boha, aby ho viedol.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon