Duch pravdy

Duch pravdy

„Ale keď príde on, ten Duch pravdy (pravdu hovoriaci Duch), uvedie vás do každej pravdy (celej, úplnej Pravdy)…“ (JÁN 16:13)

Bola som veľmi nešťastná a mala som v živote veľa ťažkostí, no celé roky som za to obviňovala iných ľudí a svoje okolnosti. Bolo pre mňa ťažké rozvíjať a udržiavať dobré vzťahy, a bola som presvedčená, že sa všetci ľudia v mojom živote musia zmeniť, aby sme mohli spolu vychádzať dobre. Naozaj mi nikdy nenapadlo, že ja by som mohla byť tou, ktorá spôsobuje problémy.

Jedného dňa, v roku 1976, keď som sa modlila za svojho manžela, aby sa zmenil, Duch Svätý začal prehovárať k môjmu srdcu. Bola som šokovaná, keď mi jemne odhalil podvod, do ktorého som sa dostala tým, že som uverila, že problém je v každom inom, okrem mňa. Počas troch dní mi Duch Svätý zjavoval, že bolo som mnou ťažké vychádzať, nemožné urobiť ma šťastnou, bola som kritická, sebecká, dominantná, kontrolujúca a to bol len začiatok zoznamu.

Čeliť tejto pravde bolo pre mňa mimoriadne ťažké, ale keď mi Duch Svätý dal milosť, začala som svoju cestu veľkého uzdravenia a slobody v mojom živote. Mnohé z právd, ktoré dnes vyučujem, vzišli z tej doby. Satan je veľký podvodník a otec lží, ktorý nás udržiava v temnote, takže nás potom môže držať v otroctve a biede. Aj keď čeliť pravde môže byť niekedy bolestivé, je to životne dôležité pre napredovanie a slobodu.

Ako Ježiš povedal v dnešnom verši, Duch Svätý je Duch pravdy, bude k nám rozprávať a uvedie nás do každej pravdy.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Popros Ducha Svätého, aby ti odhalil akékoľvek oblasti v tvojom živote, v ktorých si oklamaný.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon