Duch Svätý sa za teba prihovára

Duch Svätý sa za teba prihovára

„A tak podobne i Duch spolu pomáha našim slabostiam. Lebo toho, čo by sme sa mali modliť, ako sa patrí, nevieme: ale sám Duch sa prihovára za nás nevysloviteľnými vzdychaniami.“ (RIMANOM 8:26)

Božie slovo nás učí, že iba Boží Duch pozná Božie myšlienky, a preto potrebujeme, aby sa za nás prihováral a viedol nás v našich modlitbách a príhovoroch.

Keď sa máme modliť podľa Božej vôle, čo verím, že chcete, musíme vedieť, čo si Boh myslí a čo chce. Mnohokrát týmto veciam nedokážeme rozumieť, ale Svätý Duch dokáže, takže On sa za nás prihovára. Modlím sa najlepšie ako viem, ale som veľmi vďačná, že viem, že Duch Svätý je môj modlitebný partner a On sa modlí za mňa. Podľa Božieho Slova tiež vieme, že bez ohľadu na to, čo sa deje v našich životoch, môžeme Bohu dôverovať, že to vyrieši, ak sa budeme neustále modliť, milovať Boha a túžiť po Jeho vôli.

Na dnešný verš Rimanom 8:26 nadväzuje Rimanom 8:28 a hovorí: „A vieme, že tým, ktorí milujú Boha [je ich partner pri ich práci] , všetko spolu pôsobí [zapadá do plánu] na dobré, tým, ktorí sú povolaní podľa [Jeho] preduloženia.“ Aké potešujúce je vedieť, že Boh poslal svojho Svätého Ducha, aby nám pomohol vo všetkom, vrátane modlitby. Neexistuje žiadna situácia, kedy by On nepracoval pre naše dobro. Keď sa budete dnes modliť, poproste Ducha Svätého, aby vám pomohol. Aj keby ste boli zranení tak ťažko, že by ste mohli len stonať, Duch Svätý to dokáže presne sformulovať a priniesť Bohu vašu odpoveď. Máte Božského Pomocníka, ktorý je stále s vami, takže na Neho často volajte.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Môžeš dôverovať Svätému Duchu, že sa za teba dokonalo prihovára.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon