Duch verzus telo

Duch verzus telo

„Ale hovorím: Choďte Duchom [Svätým] a nevykonáte žiadosti tela [ľudskej prirodzenosti bez Boha].“ (GALAŤANOM 5:16)

Rovnako ako kôň, ktorý bol trénovaný tak, aby jeho ucho bolo naladené na hlas jeho pána, aj my musíme byť ochotní nasledovať Pána vždy, keď nás vedie a nie len vtedy, keď sa cítime dobre alebo s tým súhlasíme. Nie vždy sa nám bude páčiť to, čo nám bude hovoriť, aby sme robili.

Musíme si uvedomiť, že na to, aby sme mohli nasledovať Boha, musíme niekedy povedať telu nie, a keď sa to stane, telo bude trpieť. Sú chvíle, kedy budeme „cválať“ plnou rýchlosťou vpred jedným smerom, keď nám zrazu Majster povie, aby sme zastavili a dá nám pokyn, aby sme išli iným smerom. Je pre nás bolestivé, keď nepôjdeme svojou vlastnou cestou, ale nakoniec pochopíme, že Božie cesty sú vždy najlepšie.

Vo verši pre dnešok, píše apoštol Pavol o konflikte medzi Duchom a telom. Ak budeme nasledovať vedenie Ducha, potom nebudeme uspokojovať túžby tela, ktoré nás vedú preč od Božieho najlepšieho. Tento verš nehovorí o tom, že túžby tela zmiznú, vždy s nimi budeme musieť zápasiť. Ale ak sa rozhodneme byť vedení Duchom, nenaplníme telesné túžby – a diabol nedosiahne svoje.

Keď sa rozhodneme nasledovať Božie vedenie, budeme vnímať boj, ktorý v nás prebieha. Naše telo a Boží Duch zvyčajne nesúhlasia a my sme v pokušení udržiavať telo v pohodlí. Všetci sa však musíme naučiť podriaďovať Božiemu Duchu a prekonávať telesné túžby a pokušenia. Rozhodnite sa dnes, že sa nenecháte viesť svojim telom, ale že dovolíte Duchu Božiemu, aby vás viedol.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh ti chce dať Svoje najlepšie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon