Duchovná moc

Duchovná moc

„Oj, ako by jeden honil tisíc! A dvaja z nich by obrátili na útek desať tisíc, keby nebolo tak, že ich predala ich Skala, a že ich vydal Hospodin.“ (DEUTERONÓMIUM 32:30)

Ako som už povedala, Boh odpovedá na modlitby zhody, keď životy ľudí, ktorí sa modlia, vyjadrujú jednotu. On si tak veľmi cení tých, ktorí platia cenu za to, aby žili v zhode, jednote a harmónii, že im v podstate hovorí: „Keď sa takto stretnete, moja sila sa uvoľní uprostred vás. Sila vašej jednoty je taká dynamická, že príde prielom – o tom niet pochýb. Ja to urobím.“

Vidíte, jednota je taká dôležitá, že sa jedná o princíp násobenia, nie sčítania. Preto dnešný verš hovorí, že jeden človek môže zahnať tisíc a dvaja desaťtisíc. Ak by bola jednota založená na sčítaní, jeden by zahnal tisíc a dvaja dvetisíc. Jednota však prikazuje Božiemu požehnaniu – a Božie požehnanie prináša znásobenie. Z tohto dôvodu je modlitba pravej zhody (súhlasu) silnou a úžasnou mocou v duchovnej oblasti.

Keď sme rozdelení, stávame sa slabými a keď sme zjednotení, sme silní. Moc, ktorú máme k dispozícii určite stojí za námahu, ktorú je potrebné vynaložiť na udržanie jednoty a harmónie. Bez ohľadu na to, čo ktokoľvek robí alebo nerobí, vy urobte svoju časť a Boh vás požehná.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nikoho nemôžeš prinútiť, aby bol príjemný, ale nemusíš im dovoliť, aby ťa rozrušili.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon