Dôverovanie Bohu počas emocionálnych skúšok

Dôverovanie Bohu počas emocionálnych skúšok

… Otče, ak chceš, odnes odo mňa tento kalich; avšak nie moja vôľa, ale [vždy] tvoja nech sa stane! – LUKÁŠ 22:42

Vyrásť v zrelého kresťana, ktorý nasleduje Svätého Ducha, sa neudeje cez noc – je to proces učenia sa, ktorý si vyžaduje čas. Postupne, jednu skúšku za druhou, Boh skúša a testuje naše emócie a dáva nám príležitosti na rast.

Boh dovolí, aby sme prechádzali ťažkými situáciami, ktoré zaktivujú naše emócie. Týmto spôsobom sme schopní vidieť, ako sme emocionálne nestabilní a ako zúfalo potrebujeme Jeho pomoc.

Ježiš nám to ukázal. Noc predtým, ako zomrel za naše hriechy, bol vo veľkom emocionálnom nepokoji. Nechcel zomrieť, ale prekonal svoje emócie a modlil sa k Bohu: „Nie moja vôľa, ale Tvoja nech sa stane.“ Veci sa určite hneď nezlepšili, no nakoniec Ježiš zvíťazil v najväčšej možnej skúške.

Môžeš prejsť emocionálnymi skúškami. Ježiš nebol ovládaný svojimi pocitmi a ani ty nemusíš byť nimi ovládaný. Keď sa ťa veci emocionálne dotýkajú, využi ten moment a považuj ho za príležitosť vstúpiť na miesto absolútnej dôvery Bohu.


Modlitba

Pane, viem, že Ti môžem dôverovať, keď budem čeliť emocionálnym skúškam. Spolu s Ježišom, ako mojím vzorom, hovorím: „Nie moja vôľa, ale Tvoja nech sa stane.“ Ty vieš, čo je pre mňa najlepšie, preto Ti úplne dôverujem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon