Frustruj nepriateľa

Frustruj nepriateľa

„Považujte to za každú radosť, moji bratia, keď na okolo upádate do rôznych pokušení vediac, že dokázanosť vašej viery pôsobí trpezlivosť.“ (JAKUB 1:2-3)

Jednou z chýb, ktorú mnohí kresťania robia, je, že keď prídu skúšky, modlia sa, aby ich ťažkosti skončili. Verím, že namiesto toho sa musíme modliť za silu a vytrvalosť. Musíme poprosiť Boha, aby nás upevnil. Ak nepriateľ na nás mieri svojimi najväčšími zbraňami – urobí všetko pre to, aby narušil náš život, zničil naše podnikanie, rozdelil naše rodiny alebo inak ukradol náš pokoj. To, že zostaneme vytrvalí a trpezliví, bude pre neho nesmierne frustrujúce a nakoniec bude porazený, pretože s ním nebudeme spolupracovať.

Filipanom 1:28 hovorí: „Protivníkom sa nedajte [ani na chvíľu] ničím zastrašiť! To [naša stálosť a nebojácnosť] bude znamením (dôkazom a pečaťou) od Boha – im na záhubu, ale vám (istým dôkazom) na spásu.“ Tento verš nás povzbudzuje, aby sme sa nevystrašili a ani nezľakli, keď proti nám pôjde diabol, ale aby sme zostali neochvejní. Ak to urobíme, nielenže ukazujeme diablovi, že nám nedokáže vládnuť, ale aj ukážeme Pánovi, že Mu veríme. Skutočnosť, že naše skutky potvrdzujú, že Mu veríme, je Božím signálom uvoľniť Jeho moc do našich situácií a oslobodiť nás. Verím, že Boh chce, aby sme Ho počuli, ako nám hovorí, aby sme stáli pevne a nebáli sa.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nech je tvoja dôvera v Pánovi taká pevná, že spôsobí frustráciu nepriateľovi.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon