Iba Boh dáva pokoj

Iba Boh dáva pokoj

„Hospodin dá silu svojmu ľudu; Hospodin požehná svoj ľud pokojom.“ (ŽALM 29:11)

Jedným z najúžasnejších spôsobov, ako k nám Boh hovorí a vedie nás je skrze vnútorné svedectvo. Inými slovami, vo vnútri proste vieme, čo je správne alebo nesprávne. Je to hlbšia úroveň poznania ako „poznanie v hlave“. Tento typ poznania je v duchu – jednoducho máme pokoj alebo nepokoj. Podľa prítomnosti pokoja alebo nepokoja vieme, čo by sme mali urobiť.

Raz som sa rozprávala so ženou, ktorá potrebovala urobiť vážne rozhodnutie. Jej priatelia a rodina jej dávali rady, ale ona potrebovala vedieť vo svojom vnútri, aká je správna odpoveď, pretože len ona bola tou, ktorá s tým bude musieť žiť. Celý svoj život podnikala v určitej oblasti a mala pocit, že chce z toho odísť a zostať doma so svojimi deťmi. Samozrejme, znamenalo by to pre ňu drastické finančné a osobné zmeny, a mohlo by to dokonca ovplyvniť aj jej emócie. Potrebovala vedieť od Boha, nie od iných ľudí, ktoré rozhodnutie je správne.

Žena odcestovala k svojej príbuznej na víkend. Počas tohto víkendu, keď uctievala Boha a počúvala kazateľa, poznanie a pokoj prenikli do jej srdca a vedela, že je správne ukončiť podnikanie. Povedala, že prišiel moment, kedy vedela čo je správne. Odvtedy mala pokoj vo svojom rozhodnutí.

Je úžasné, ako k nám ľudia, ktorí to myslia dobre, môžu rozprávať, ale v skutočnosti nás neovplyvnia. Avšak, ak s nami o veci hovorí Boh, má to na nás veľký vplyv. Poproste si od Boha vnútorné svedectvo, ktoré môže dať len On.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Len Boh ti môže dať pokoj.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon