Keď Boh rozpráva…

Keď Boh rozpráva...

„Lebo slovo Božie je živé a účinné [robí ho aktívnym, pôsobivým]; a ostrejšie nad každý meč dvojsečný, a prenikajúce až do rozdelenia duše a [nesmrteľného] ducha, kĺbov a špikov [našej najhlbšej časti] a spôsobné posúdiť myšlienky a mysle srdca.“ (ŽIDOM 4:12)

Môžeme s istotou povedať, že Božie Slovo v nás pôsobí. Odsekáva z nášho života veci, ktoré bránia naplneniu Božieho plánu v našich životoch. Lokalizuje a izoluje veci, ktoré sú telesné a svetské, a odstraňuje ich prostredníctvom Ducha Svätého.

V prvých rokoch, keď som bola študentkou Božieho Slova, nemala som dostatok skúseností, aby som rozpoznala rozdiel medzi počúvaním vlastnej duše (myseľ, vôľa, emócie) a skutočným vedením Duchom Svätým. Ak som niečo chcela, pokúsila som sa to získať alebo urobiť a ak sa mi to nepodarilo, nahnevala som sa. Bola som sebecká, telesná, svetská, ale Boh za tie roky používal svoje Slovo, aby vo mne pôsobilo a odstránilo moje zlé správanie.

Operácie, nech už sú akékoľvek, nikdy nie sú príjemné, ale občas sú nevyhnutné na udržanie dobrého zdravia. Pokúša sa Boh z vášho života niečo odstrániť? Je to bolestivé? Väčšina operácií je bolestivých, ale z dlhodobého hľadiska nám pomôžu. Ak chcete Božie najlepšie pre svoj život, musíte Bohu dovoliť, aby vás zbavil vecí, ktoré zasahujú do vášho duchovného rastu. K duchovnej zrelosti neexistujú žiadne skratky.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dlhá cestá k úspechu je tá, na ktorej sa naučíš cenné lekcie, ktoré ťa učia múdrosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon