Lampa a Svetlo

Lampa a Svetlo

„Tvoje slovo je sviecou mojej nohe a svetlom môjmu chodníku.“ (ŽALM 119:105)

Nič nie je nadprirodzenejšie, než Božie Slovo, ktoré je nám dané skrze božskú inšpiráciu Svätého Ducha, hovoriaceho prostredníctvom Jeho prorokov a učeníkov. Biblia má odpoveď na každú otázku, ktorú by sme kedy mohli mať. Božie Slovo je plné životných princípov, skutočných príbehov Božieho milosrdenstva voči ľudskému správaniu a bohaté na podobenstvá naplnené dôležitými pravdami pre každého človeka na zemi.

Biblia je osobným listom pre teba a pre mňa. Povie nám všetko, čo potrebujeme vedieť. Môžu nastať chvíle, kedy k nám Boh hovorí niečo, čo nie je v konkrétnej kapitole alebo verši, ale ak Boh naozaj hovorí, potom to, čo počujeme, bude vždy v súlade s Jeho Slovom. Boh k nám bude rozprávať a povedie nás v každej situácii, ak Ho budeme hľadať prostredníctvom Jeho Slova. Keď ja potrebujem počuť od Boha niečo konkrétne, zvyčajne mi pripomenie verš z Písma, ktorý mi jasne dá odpoveď, ktorú hľadám.

Počúvanie Božieho hlasu (byť vedený Duchom Svätým) denne sa pre mňa stalo prirodzeným spôsobom života od chvíle, keď som prijala plnosť Ducha Svätého. Boh dáva dar svojho Ducha každému, kto poprosí (pozri Lukáš 11:13) a Duch Svätý nám pomáha porozumieť Božiemu Slovu, aby sme mohli Jeho múdrosť aplikovať v našom živote.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Čítaj Božie Slovo ako osobný list napísaný len pre teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon