Malé veci, veľké veci

Malé veci, veľké veci

„Daj, že by som ráno počul tvoju milosť, lebo na teba sa nadejem. Oznám mi cestu, ktorou mám ísť, lebo k tebe pozdvihujem svoju dušu.“ (ŽALM 143:8)

Jedným zo spôsobov, akým som sa naučila dôverovať Bohu a počuť Jeho hlas počas veľkých udalostí a rozhodnutí v mojom živote, bolo počuť Jeho hlas v maličkostiach. Raz sme, ja a Dave, chceli s niektorými členmi našej rodiny pozerať film, ale nenašli sme diaľkové ovládanie. Nevedeli sme ako zapnúť prehrávanie filmu bez neho, takže sme ho všetci usilovne hľadali, ale stále sme ho nemohli nájsť.

Rozhodla som sa modliť. Preto som vo svojom srdci potichu povedala: „Duchu Svätý, ukáž mi, kde je diaľkové ovládanie.“ Hneď mi napadla kúpeľňa a tam sme ho aj našli.

To isté sa mi stalo aj s kľúčmi od auta. Pozerala som sa všade, ale bezvýsledne. Potom som sa pomodlila a v duchu som videla kľúče na prednom sedadle môjho auta, a presne tam aj boli.

Tieto dva príbehy sú príkladom daru Ducha Svätého nazývaného „slovo poznania“ (1.Korinťanom 12:8). Boh mi dal slová poznania týkajúce sa diaľkového ovládača a mojich stratených kľúčov. Tento dar a mnohé ďalšie sú k dispozícii každému, kto je naplnený Duchom Svätým. Dary sú nadprirodzeným obdarovaním veriacich silou, ktorá nám pomôže žiť náš prirodzený život nadprirodzeným spôsobom.

Boh nás miluje. Záleží Mu na tom, aby s nami rozprával (v mojom prípade Jeho „rozprávaním“ bola myšlienka o ovládači a ukázal mi obraz alebo víziu o mojich kľúčoch od auta) o maličkostiach v našich životoch. Rozmýšľaj o tom, aký horlivý musí byť, keď s nami rozpráva o väčších veciach.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nezabudni, že Boh sa o teba zaujíma tak veľmi, že chce s tebou rozprávať aj o maličkých veciach v tvojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon