Miluj každého iným spôsobom

Oslavovať ťa budem preto, že som hrozne a predivne utvorený. Predivné sú tvoje skutky, a moja duša to zná veľmi dobre. – ŽALM 139:14

Biblia hovorí, že sme hrozne a predivne utvorení. Boh nevenoval čas a nepoužil kreativitu pri každom z nás na to, aby stvoril každého rovnakého. Bolo by to nelogické, že?

Žiaľ, niekedy sa snažíme milovať ostatných, akoby boli všetci rovnakí. Nie všetci ľudia potrebujú od teba to isté. Napríklad, jedno dieťa vyžaduje viac tvojej pozornosti ako to druhé. Jeden priateľ možno potrebuje častejšie povzbudenie ako druhý. Niektorí ľudia potrebujú iba inú formu lásky.

Rešpektovanie osobných preferencií a názorov je taktiež veľmi dôležité. Sebeckí ľudia očakávajú, že každý bude taký, ako sú oni. No láska rešpektuje odlišnosti ľudí. Ak by Boh chcel, aby sme boli všetci rovnakí, nedal by každému z nás iné odtlačky prstov. Verím, že táto skutočnosť dokazuje, že sme stvorení ako rovnocenní, ale predsa sme odlišní.

Všetci máme iné dary a talenty, každému sa iné veci páči či nepáči. Všetci máme rôzne ciele a rôzne motivácie v živote. Milujúci človek rešpektuje a podporuje odlišnosti u ostatných.

Modlitba

Bože, pomôž mi oceňovať odlišnosti u iných a podľa toho ich milovať. Všetci sme hrozne a predivne stvorení. Ďakujem Ti za to úžasné stvorenie každého jednotlivca, ktorého si mi dal do môjho života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon