Miluješ Ho? Poslúchaj Ho

Miluješ Ho? Poslúchaj Ho

„Ak ma [naozaj] milujete, zachovávajte (poslúchajte) moje prikázanie.“ (JÁN 14:15, SEP)

V dnešnom verši Ježiš hovorí, že svoju lásku k Nemu prejavujeme poslušnosťou tomu, čo On hovorí. Kedykoľvek premýšľam o počúvaní Jeho hlasu, stále sa vraciam k tomu, že Ho nebudeme jasne počuť, ak Ho neposlúchneme v tom, čo už vieme, že máme robiť. Bez poslušnosti máme svedomie, ktoré obviňuje. Pokiaľ máme také svedomie, potom nám chýba viera a dôvera (pozri 1.Ján 3:20-24).

Ciele kresťana by sa mali úplne líšiť od cieľov neveriaceho. Tí, ktorí neslúžia Bohu, chcú postavenie, moc, peniaze a rôzne iné veci. Primárnym cieľom kresťanov by malo byť poslúchať a oslavovať Boha. Veľa rokov som chodila do cirkvi bez toho, aby som premýšľala o poslušnosti Bohu. Nasledovala som náboženskú formulku v nádeji, že bude pre Boha prijateľnou, ale neurobila som plný záväzok, že sa nechám denne viesť Jeho zásadami. Otvorte celý svoj život pre Boha a pozvite Ducha Svätého, ako svojho Učiteľa, do svojho života. Urobte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste poslúchali Jeho pokyny, a ak sa vám to nepodarí, požiadajte Ho o odpustenie a začnite znovu. Nestrácajte čas a energiu pocitmi viny, pretože v Kristovi môžeme mať stále nový začiatok. Modlite sa za poslušnosť, študujte ju a aktívne sa o ňu snažte každý deň. To je spôsob, akým ukazujeme svoju lásku k Bohu.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíš nerobiť chyby, aj tak chyby urobíš. Pokiaľ sa však odmietneš vzdať, dosiahneš svoje ciele.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon