Moc pre tvoj život

Moc pre tvoj život

„Raz prehovoril Boh, dvoje som z toho vyrozumel: Bohu patrí moc.“ (ŽALM 62:12)

Verím, že modlitba – jednoduché rozprávanie s Bohom a počúvanie toho, čo On k nám hovorí – je jednou z najväčších mocí dostupných v celom vesmíre. To je odvážne tvrdenie vzhľadom na ostatné druhy moci, ktoré sú dnes dostupné, ale bez najmenších pochybností verím, že je to pravda. Keď uvažujeme o jadrovej alebo atómovej energii, myslíme na sily oveľa väčšie ako si vieme predstaviť. Ak si spomenieme na automobil alebo motocykel, uvedomíme si, že majú silu.

Avšak, ani najväčšia pozemská sila nie je nič v porovnaní s Božou mocou. Sila, ktorú poznáme vo fyzickom svete, je prirodzená, ale sila modlitby je duchovná. Modlitba uvoľňuje do nášho každodenného života moc všemohúceho Boha a sila modlitby nás spája s Božou mocou – a preto je oveľa väčšou silou, než akákoľvek iná.

Sila modlitby môže pohnúť Božou rukou. Boh môže zmeniť jednotlivé srdcia, oslobodiť človeka od otroctva a trápenia, zvrátiť sklamanie a spúšť, zlomiť každú závislosť alebo uzdraviť emócie človeka. Božia moc môže obnoviť manželstvo, dodať zmysel pre hodnotu a nasmerovanie, priniesť pokoj a radosť, poskytnúť múdrosť a robiť zázraky. A úžasná, ohromná Božia moc – najväčšia moc vo vesmíre – sa uvoľňuje v našich životoch skrze jednoduchú modlitbu viery.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Použi modlitbu na uvoľnenie Božej moci vo svojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon