Modli sa a buď poslušný

Modli sa a buď poslušný

„… otvoril si mi uši, aby som ťa počúval [bol poslušný].“ (ŽALM 40:7 BOT)

Veľa rokov som si želala, aby so mnou Boh rozprával, ale chcela som si z toho, čo mi hovorí vybrať veci, ktoré budem poslúchať. Chcela som urobiť to, čo mi povedal, ale len ak to bolo ľahké. Myslela som si, že je to dobrý nápad. Ak sa mi však nepáčilo to, čo som počula, tvárila som sa, akoby to, čo som počula nebolo od Boha!

Niečo z toho, čo vám bude Boh hovoriť bude pre vás veľmi vzrušujúce. Ostatné veci, ktoré povie, nemusia byť až také vzrušujúce, ale to neznamená, že nebudú vo vašom živote fungovať, ak len jednoducho poslúchnete. Napríklad, ak vám Boh povie, že sa potrebujte ospravedlniť, pretože ste boli k niekomu veľmi hrubý, tak nebude fungovať, ak len poviete: „No, ten človek bol ku mne tiež hrubý!“ Ak sa budete takto pred Bohom vyhovárať, môže to znamenať, že ste sa aj modlili za túto vec, dokonca ste aj mohli počuť Boží hlas, ale neposlúchli ste.

Keď sa pozriem do minulosti, na viac ako tri desaťročia môjho chodenia s Bohom v službe, musím povedať, že najjednoduchším vysvetlením úspechu, ktorý Dave a ja máme je to, že sme sa naučili modliť, počuť Boží hlas, a potom robiť to, čo nám povedal, aby sme urobili. Môžem povedať, že počas rokov kedy som hľadala Boha, tlačila sa dopredu a robila to, čo mi povedal, som sa najviac zo všetkého len modlila a poslúchala. Nie vždy sa mi to páčilo, ale fungovalo to.

Ak chcete žiť svoj život v Božom pláne, môžem vám dať základný recept: modlite sa a poslúchajte. Boh vám dal schopnosť robiť oboje a ak to budete robiť neustále, budete sa neustále pohybovať v Jeho vôli pre svoj život.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Modli sa. Počúvaj svojím srdcom. Nasleduj to, čo počuješ.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon