Modli sa a vzdaj vďaku

Modli sa a vzdaj vďaku

„A Daniel, keď sa dozvedel, že bolo napísané také písmo, odišiel hore do svojho domu…, a trikrát za deň kľakol na svoje kolená a modlil sa a chváliac ďakoval pred svojím Bohom, preto, že to tak robieval i predtýmto“. (DANIEL 6:10)

Vzdávanie vďaky je veľmi dôležité, aby ste mohli počuť Boží hlas, pretože rovnako ako chvála a uctievanie je to niečo, na čo Boh odpovedá. Je to niečo, čo Boh miluje, niečo, čo zohreje Jeho srde. Vždy, keď takto vzdávame chválu Bohu, naša intimita s Ním narastá – a to vedie k lepšiemu vzťahu s Ním.

Ak nie sme vďační za to, čo máme, prečo by nám mal dať niečo iné? Na druhej strane, keď Boh vidí, že si naozaj vážime a sme vďační za veľké, ale aj za malé veci, má sklon nás ešte viac žehnať. Podľa Filipanom 4:6 by malo všetkému, o čo Boha prosíme, predchádzať vďakyvzdanie. Nech sa už modlíme za čokoľvek, vďakyvzdanie by vždy malo byť toho súčasťou. Mali by sme rozvíjať tento dobrý zvyk a každá naša modlitba by mala začať ďakovaním. Napríklad takýmto: „Ďakujem Ti za všetko, čo si v mojom živote urobil. Si úžasný a naozaj Ťa milujem, a vážim si Ťa, Bože.“

Povzbudzujem vás preskúmať svoj život, venovať pozornosť svojim myšlienkam a svojim slovám, a zistiť, ako často ďakujete. Nech je pre vás výzvou prejsť celým dňom bez toho, aby ste sa sťažovali. V každej situácii rozvíjajte postoj vďaky. V skutočnosti buďte extravagantne vďační – potom pozorujte, ako narastá vaša intimita s Bohom a ako On vylieva požehnanie ako nikdy predtým.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Hovorte slová vďakyvzdania a nie slová sťažnosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon