Modli sa za iných

Modli sa za iných

„Napomínam teda, aby sa predovšetkým konali prosby, modlitby, prímluvy a poďakovania za všetkých ľudí.“ (1.TIMOTEOVI 2:1)

Keď sa modlíme, rozprávame sa s Bohom a počúvame, ako On hovorí k nám. Jedným typom modlitby je príhovor, čo je jednoducho modlitba za niekoho iného, nie však za seba. Je to volanie k Bohu v mene niekoho iného, prinášanie ich potrieb k Nemu v modlitbe, a niekedy aj to, že môžeme od Neho počuť niečo o ich situáciách. Príhovor je jedným z najdôležitejších druhov modlitby, pretože mnohí ľudia sa nemodlia sami za seba, alebo nevedia ako sa modliť. Prečo? Pretože nemajú vzťah s Bohom. Sú aj chvíle, keď sú okolnosti zlé, stres je veľký, zranenie je príliš hlboké alebo veci sú také mätúce, že ľudia nevedia, ako sa modliť za svoje vlastné situácie. A zase sú chvíle, keď sa ľudia modlili, modlili a modlili za seba a jednoducho im už nezostala žiadna sila pokračovať.

Napríklad, raz som navštívila priateľku, ktorá bola v nemocnici s rakovinou. Bojovala statočne a modlila sa ako bojovníčka, ale dospela do bodu, keď už nemala dostatok sily na to, aby sa modlila spôsobom, ako chcela, a povedala: „Joyce, už sa nevládzem modliť.“ Potrebovala svojich priateľov, aby sa za ňu modlili – aby sa modlili namiesto nej, pretože ona nemohla.

Som si istá, že vo vašom živote sú ľudia, ktorí potrebujú modlitbu. Sú to ľudia, ktorí potrebujú, aby ste vy rozprávali s Bohom a počuli od Neho v ich mene. Povzbudzujem vás, aby ste Ho požiadali, aby vám ukázal, ktorí to sú, a aby ste boli verní a modlili sa za nich.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď verný modliť sa za ľudí tak, ako ťa Boh vedie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon