Myšlienky a slová sú úzko prepojené

Myšlienky a slová sú úzko prepojené

Srdce múdreho spravuje rozumne jeho ústa a na jeho rty pridáva naučenia. Plastom medu sú ľúbezné reči, sladkosťou duši a lekárstvom kosti. – PRÍSLOVIA 16:23-24

Príslovia 16:23-24 nám ukazujú, že naše myšlienky a slová sú úzko prepojené. Sú ako kosť a kostná dreň – tak blízko, že je ich ťažké oddeliť (pozri Židom 4:12). Z tohto dôvodu je dôležité mať príjemné myšlienky, aby sme mohli mať príjemné slová.

Naše myšlienky sú tichými slovami, ktoré počujeme len my a Pán, ale tieto slová ovplyvňujú nášho vnútorného človeka, naše zdravie, našu radosť a náš postoj. Veci, o ktorých premýšľame, často vyjdú z našich úst a potom niekedy vyzeráme hlúpo, ale ak žijeme Božím spôsobom, naše myšlienky a slová môžu spríjemniť naše životy.

Neurob chybu a nemysli si, že môžeš nechať bežať svoje myšlienkové pochody svetským smerom a potom niečo „predstierať“ hovorením zbožných slov. Buď sú oboje príjemné alebo negatívne a hriešne. Neexistuje stredná cesta.

Začni zmýšľať ako Kristus a vstúpiš do úplne novej oblasti života. Keď tráviš čas s Ním a dovolíš Mu upraviť svoje myslenie, nebudeš musieť premýšľať, ako hovoriť príjemné slová. Stane sa to prirodzene!


Modlitba

Bože, uvedomujem si, že moje myšlienky a slová sú prepojené. Nechcem skúšať „predstierať“ navonok to, čo nie je reálne vo vnútri. Prosím, uprav moje myšlienky, aby som mohol hovoriť príjemné, zbožné slová.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon