Myšlienky Božieho srdca

Myšlienky Božieho srdca

„Rada Hospodinova stojí na veky, myšlienky jeho srdca z pokolenia na pokolenie.“ (ŽALM 33:11)

Viem, že chcete každý deň počuť od Boha a úprimne verím, že je to možné vtedy, ak si vytvoríte zvyk počúvať Ho. Jeho rady boli k dispozícii všetkým generáciám, ale len málokto si našiel čas na počúvanie. Čakanie na Boha neznamená, že celé hodiny sedíme a snažíme sa Ho počúvať. Znamená to, že uznávame, že bez Neho nemôžeme urobiť nič správne. Nebežíme v sile svojho tela, robiac to, čo chceme robiť, ale Ho prosíme o Jeho vedenie.

Verím, že ak požiadam Boha, aby ma viedol. On to urobí. Počas dňa nepočujem Boží počuteľný hlas, ktorý mi hovorí, čo mám robiť, ale v srdci cítim, akým smerom by som sa mala vydať. Napríklad, dnes ráno som sa zobudila s plánom pre dnešok. Chcela som celý deň zostať doma, aj keď nás náš syn pozval na obed s ním a jeho rodinou. Keď som sa modlila, začala som vnímať, že môj čas strávený s ním bude mať zmysel, a že by som mala ísť k nim na obed. Boh zmenil moje srdce a ja som vedela, že môj deň bude oveľa lepší, ak budem nasledovať Jeho vedenie a nie môj vlastný plán.

Dôverujte Bohu, že vás dnes povedie a netrvajte tvrdohlavo na svojom vlastnom pláne. Boh pre vás môže mať prekvapenie alebo dobrodružstvo, ktoré by ste nemali minúť.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Ak Boh zmení tvoje srdce, buď ochotný zmeniť svoje plány.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon