„Na“ ale nie „zo“

„Na“ ale nie „zo“

„Ja som im dal tvoje slovo (posolstvo), a svet ich vzal v nenávisť, pretože nie sú zo sveta [nepatria svetu], jako ja nie som zo sveta.“ (JÁN 17:14)

Verš na dnešný deň nás učí, že ako veriaci sme vo svete, ale nie zo sveta. Znamená to, že nemôžeme mať svetský pohľad na veci. To, aby sme nejednali ako svet a nemali svetské postoje vyžaduje neustálu ostražitosť. Ak pozeráme príliš veľa násilia vo forme zábavy, môže to zatvrdiť naše svedomie a naša citlivosť na Boží hlas sa zníži.

Spravodajské média často prinášajú negatívne správy alebo tragické príbehy bez emócii, len ako fakt a my často pozeráme alebo počúvame o týchto veciach bez akýchkoľvek emócií. Tak často počúvame o hrozných veciach, že na nich prestaneme reagovať primeranými emóciami, ktoré by sa mali prejaviť, a to emóciami súcitu alebo zúrivosti.

Verím, že tieto veci sú súčasťou satanovho plánu pre svet. Chce, aby sme sa stali emocionálne chladnými a zatvrdenými, keď počujeme o hrozných veciach, ktoré sa okolo nás dejú. Nechce, aby sme sa starali o tých, ktorých sa takéto veci týkajú. Nám ako kresťanom, by to nemalo byť jedno, mali by sme s nimi súcitiť a mali by sme sa modliť. Kedykoľvek počujeme o tom, čo sa deje vo svete, mali by sme požiadať Boha, aby nám ukázal, ako to vidí On a ako chce, aby sme reagovali. Potom musíme počúvať Jeho odpoveď a podľa toho sa aj správať. Toto je jeden zo spôsobov, ako byť na svete, ale nebyť zo sveta.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Postav sa na stranu zbožných hodnôt a nikdy nerob kompromisy.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon