Najlepší priateľ akého kedy budeš mať

Najlepší priateľ akého kedy budeš mať

„… a sú priatelia, ktorí sú oddanejší ako brat.“ (PRÍSLOVIA 18:24, SEP)

Ak by som mala identifikovať najdôležitejší kľúč k efektívnej modlitbe a blízkemu vzťahu s Bohom, povedala by som, že to je priblížiť sa k Bohu ako k svojmu priateľovi. Keď prichádzame k Bohu vo viere, že On nás vidí ako priateľov, začnú sa diať nové zázraky. Zažívame slobodu a smelosť, ktoré sú nevyhnutné pre efektívnu modlitbu.

Ak nepoznáme Boha ako priateľa a ak si nie sme istí, že On si myslí, že sme Jeho priatelia, potom nemáme odvahu povedať Mu čo potrebujeme, a požiadať Ho o to. Ak s Ním máme škrobený, vzdialený vzťah, môžu byť naše modlitby príliš striktné. Ale ak prichádzame k nemu ako k nášmu priateľovi, ale v úcte a bázni, naša komunikácia s Ním bude svieža, vzrušujúca a dôverná.

Prirodzené priateľstvo znamená milovať a byť milovaný. Znamená to vedieť, že je niekto na vašej strane, že vám chce pomôcť, povzbudiť vás a neustále mať na pamäti váš najlepší záujem. Priateľ je niekto, koho si vážime, druh, partner a niekto, kto nám je drahý. Niekto, s kým chceme tráviť čas a niekto, s kým môžeme byť. Priateľom niekoho iného sa môžete stať, ak do nich budete investovať svoj čas a budete zdieľať svoj život s tou osobou. Povzbudzujem vás, aby ste pozerali na Boha ako na svojho priateľa. Správajte sa k Nemu s úctou a bázňou, ale ako k svojmu priateľovi. Naučte sa s Ním komunikovať tak otvorene a ľahko, akoby ste to robili s človekom. On je vašim najlepším priateľom, akého kedy budete mať.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Si Boží priateľ.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon