Náš Tavič

Náš Tavič

„Tavič sa posadí a prečistí striebro, prečistí Léviho synov a pretaví ich ako zlato a striebro…“ (MALACHIÁŠ 3:3, SEB)

Pri pohľade na niektoré roky v mojej minulosti vidím, že som bola fascinovaná svojou cestou s Bohom. Určite ma zmenil a stále ma mení každý deň. Mala som veľa problémov v mojej duši (mojej mysli, vôli a emóciách) a aj v týchto mojich okolnostiach som prijala plnosť Ducha Svätého. Plne som si neuvedomovala, čo sa bude diať v mojom živote. Prosila som Boha o zmenu, ale neuvedomovala som si, že to čo potrebovalo zmenu v mojom živote som bola ja samotná!

Boh vo mne začal pomalý proces bez prestávky a vždy v takom tempe, ktorý som mohla zniesť. On ako Tavič má kontrolu nad ohňom, ktorý horí v našich životoch, aby sa ubezpečil, že nikdy nebudú spálené a nikdy nezhoria. Len vtedy, keď sa na nás pozrie a vidí odraz samého seba, je bezpečné ak oheň stlmí a dokonca aj po tomto naďalej niekedy potrebujeme zmeny.

Keď Boh so mnou jednal ohľadom mojej trpezlivosti, čelila som mnohým okolnostiam, v ktorých som buď musela byť trpezlivá alebo jednať zlým spôsobom. Veľmi často som sa správala zlým spôsobom, ale Duch Svätý ma usvedčoval, vyučoval a dával mi túžbu žiť pre Božiu slávu. Postupne som sa máličko menila v jednej oblasti, a potom v ďalšej. Zvyčajne som si trošku odpočinula medzi bitkami a často som si myslela, že som to už zvládla, keď sa objavilo niečo iné, niečo, čo som sa potrebovala naučiť.

Toto je spôsob, akým to funguje, keď nás Duch Svätý mení. Udržujte svoje srdce otvorené Jeho vedeniu, udržujte svoje uši otvorené pre Jeho hlas. Poslúchajte čo vám hovorí a čoskoro zistíte, že sa čoraz viac a viac meníte na osobu, ktorú On stvoril.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nenechaj sa odradiť, keď ti Boh ukáže oblasti, ktoré je potrebné zmeniť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon