Naučiť sa brať život taký, aký je

Teda nestarajte sa o zajtrajší deň, lebo zajtrajší deň sa bude starať o svoje veci. Dosť má deň na svojom trápení. – MATÚŠ 6:34

Rovnako ako väčšina ľudí, aj ja odmietam veci, ktoré sa mi nepáčia a s ktorými nič neviem urobiť. Jedného dňa mi Pán povedal: „Joyce, nauč sa brať život taký, aký je.“

Verím, že toto je lekcia pre nás všetkých. Povedal mi to z dôvodu, aby som prestala bojovať s vecami, s ktorými aj tak neviem nič urobiť.
Ak niekde cestujeme a zrazu sa ocitneme v dopravnej zápche kvôli nehode alebo zlému počasiu, tak nám nepomôže s tým bojovať. Len čas alebo Boží nadprirodzený zásah zmení túto situáciu. Prečo nevypnúť a radšej nájsť nejaký spôsob, ako si ten čas užiť?

Boh nás vyzbrojil, aby sme zvládali život taký, aký je, a preto nám hovorí, aby sme sa zamerali iba na dnešok. Vie, že ak trávime čas obavami o veci, ktoré sú mimo našej kontroly, tak budeme unavení a frustrovaní.

Nepotrebuješ strácať čas skúšaním zmeniť a kontrolovať veci, ktoré sú mimo tvojej kontroly. Nastav svoju myseľ a rob to, čo Boh dal pred teba a dovoľ Mu postarať sa o zvyšok.

Modlitba

Pane, uvedomujem si, že nemôžem všetko kontrolovať, no môžem Ti dôverovať. Práve teraz sa rozhodujem urobiť to najlepšie s tým, čo si mi dal a zvyšok ponechať na Tebe.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon