Naučiť sa byť spokojný v každej situácii

… lebo ja som sa naučil mať dosť (byť spokojný do bodu, kde už nie som zmätený ani znepokojený) na tom, čo mám. – FILIPANOM 4:11

Biblia nás učí, aby sme boli spokojní bez ohľadu na to, aké sú naše okolnosti. Apoštol Pavol napísal: „Nehovorím toho preto, že by som mal nedostatok; lebo ja som sa naučil mať dosť (byť spokojný do bodu, kde už nie som zmätený ani znepokojený) na tom, čo mám.“

Spokojnosť je rozhodnutie byť šťastným s tým, čo práve máš. Žiaľ, zvyčajne sa naučíme byť spokojnými až potom, keď dlhý čas žijeme nespokojní a napokon povieme: „Pane, ja už nechcem dlhšie takto žiť.“ Nemusí to však byť takto.

Môžeš sa rozhodnúť byť spokojným každý deň. Toto má oveľa väčšiu hodnotu ako všetky materiálne veci, ktoré by si si mohol za celý život nazhromaždiť.

Pavol to objasnil, keď napísal v 1. Timoteovi 6:6, že je naozaj veľkým ziskom pobožnosť so spokojnosťou (spokojnosť ako pocit vnútorného uspokojenia).

Čo nás určite poteší? Denne si vyberať spokojnosť v Pánovi hovoriac: „Pane, chcem len to, čo Ty chceš, aby som mal.“ To je jediný spôsob, ako mať skutočný pokoj a trvalé šťastie.

Modlitba

Pane, chcem len to, čo Ty chceš pre mňa. Tak ako apoštol Pavol, aj ja sa rozhodujem byť spokojný v každej situácii.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon