Nech búrka ustane

Boh nám je útočišťom a silou [mocný a nedá sa pokúšať], pomocou v súženiach, nájdenou veľmi dokázanou. Preto sa nebudeme báť, ani keby zem uhla so svojho miesta, a keby sa hneď aj vrchy pohybovaly a rútily sa doprostred mora. – ŽALM 46:2-3

Čelila som mnohým búrkam v svojom živote – niektoré boli ako popoludňajšie letné prehánky a niektoré sa javili ako hurikány štvrtého stupňa!

Niečo som sa o tých búrkach naučila. A síce, že netrvajú večne a nepotrebujem robiť dôležité rozhodnutia uprostred nich.

Počas kríz sa objavujú divoké myšlienky a pocity, ale práve počas nich sa potrebujeme opatrne rozhodovať. Často rozmýšľam, „Nechaj emócie vychladnúť a potom sa smieš rozhodnúť.“

Zostávajme pokojní a disciplinovaní. Zamerajme sa na to, čo vieme urobiť a dôverujme Bohu, že On urobí to, čo nevieme urobiť.

Namiesto utápania sa v obavách a strachu sa radšej spoj s Bohom, ktorý vidí búrky naokolo a riadi celý tvoj život.

On sa o všetko postará. Čo sa má stať v našich životoch, sa aj stane v správnom čase. Hýbe vecami primeranou rýchlosťou, aby nás dopravil bezpečne do naplánovanej destinácie.

Modlitba

Bože, viem, že neviem všetko kontrolovať. Preto urobím, čo viem a Ty urob, čo neviem. Búrky života ma nebudú ovládať. Dôverujem Tvojim plánom pre svoj život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon