Nepodľahni sebaľútosti

Lebo ja znám myšlienky, ktoré myslím o vás, hovorí Hospodin, myšlienky pokoja a nie zlého, aby som vám dal šťastnú budúcnosť a vaše očakávanie. – JEREMIÁŠ 29:11

Sebaľútosť je deštruktívna a negatívna emócia. Oslepuje nás, aby sme nevideli požehnania a príležitosti, kradne nám nádej pre dnešok a aj zajtrajšok. Ľudia, ktorí sa ľutujú, často rozmýšľajú: Prečo by som sa mal snažiť niečo urobiť? Aj tak sa mi to nepodarí.

Sebaľútosť je vlastne modloslužba, lebo je to extrémne zameranie sa na seba. Ak dovolíme, aby sme spadli do sebaľútosti, v podstate odmietame Božiu lásku a Jeho schopnosť veci zmeniť.

Povzbudzujem ťa, aby si nestratil už ani jeden deň svojho života v sebaľútosti. Keď stratíš nádej a začneš sa ľutovať, tak sa zastav a povedz: „Odmietam sa ľutovať. Možno teraz prechádzam ťažkým obdobím v živote, ale neprestanem mať nádej v lepšie veci!“

Boh rozmýšľa a plánuje tvoje dobro, dáva ti šťastnú budúcnosť. Ak si udržíš svoju nádej a vieru v Ježiša, úžasné veci sa stanú v tvojom živote!

Modlitba

Bože odmietam sa ľutovať. Za ťažkých okolností si budem pamätať, že Ty si väčší ako moje problémy a máš pre mňa naplánovanú dobrú budúcnosť. Chcem, aby sa naplnili Tvoje plány v mojom živote, a preto Ti dôverujem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon