Neuhášaj Ducha

Neuhášaj Ducha

„Ducha [Svätého] neuhášajte (nepotláčajte, ani neutlmujte).“ (1.TESALONIČANOM 5:19)

Verš pre dnešok nám hovorí, aby sme neuhášali Ducha Svätého. Verím, že jedným zo spôsobov, ako uhasiť Ducha Svätého je sťažovanie sa. Potrebujeme, aby Duch Svätý pôsobil v našich životoch a ak sa rozhodneme prestať so sťažovaním, a budeme stále viac vďačnejší (opak sťažovania sa), tým bude mať Duch Svätý väčšiu slobodu, aby pracoval v našich životoch. Je prirodzené sa sťažovať, ale je nadprirodzené ďakovať, ak sme skúšaní a testovaní uprostred životných situácií.

Ľudia, ktorí reptajú a sťažujú sa, nepočujú Boha, pretože aby Ho počuli, musia sa prestať sťažovať! Trvalo mi roky, kým som zistila túto pravdu! Reptala som, sťažovala som sa a znovu som reptala, a našla som chybu na všetkom a na všetkých. Potom som však začala žiarliť, pretože všetci okolo mňa počuli Boha, len ja nie!

„Prečo sa nič dobré v mojom živote nedeje?“ povzdychla som si.
Dave mi neustále hovoril: „Joyce, dobré veci sa v našich životoch nestanú, pokiaľ neprestaneš byť rozčúlená vždy, keď sa niečo nedeje tak, ako to chceš ty.“

Potom som bola nahnevaná na neho, že mi to povedal, a odsekla som mu: „Ty nevieš a ani ťa nezaujíma ako sa cítim!“

Problém bol v tom, že ma viac zaujímalo, ako sa cítim ja, než Božie zasľúbenie, že On mi pomôže. Boh nám ponúka pomoc v našich ťažkostiach a ukáže nám, čo máme robiť, ak počas skúšok zostaneme trpezliví (zachováme si dobrý postoj). Sťažovanie sa nie je znakom trpezlivosti, ale vďačnosť a ďakovanie áno. Keď som sa naučila žiť podľa Božieho Slova a nie podľa svojich pocitov, počula som Boží hlas jasnejšie. Sťažovanie sa otvára dvere pre nepriateľa, ale vďakyvzdanie a vďačnosť otvára dvere pre Boha.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Neuhášaj Ducha Svätého tým, že sa budeš sťažovať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon