Nezabudni na Božie zasľúbenia

Nezabudni na Božie zasľúbenia

„A tak čakal (Abrahám) trpezlivo a dosiahol [pri narodení Izáka, ako dôkaz toho, čo malo prísť] zasľúbenie.“ (ŽIDOM 6:15, SEP)

Boh dal Abrahámovi zasľúbenie, že bude mať dediča, ale musel čakať oveľa dlhšie, ako by si si kedy vedel predstaviť. Dnešný verš hovorí: „Čakal (Abrahám) trpezlivo a dosiahol…“ Som si istá, že si počas tohto obdobia musel znovu a znovu pripomínať pôvodné Božie zasľúbenie. Dlhé čakanie môže viesť k tomu, že budeme pochybovať o tom, či sme to všetko naozaj počuli od Boha. Možno práve teraz na niečo čakáte a potrebujete si pripomenúť, čo vám pôvodne Boh povedal.

Pochybnosti a nevera zaútočili na Abraháma a keď sa to stalo, On vzdával vďaku a chválil Boha. Keď satan útočí, nesmieme byť pasívni a neurobiť žiadne opatrenia. Mali by sme proti nemu a jeho klamstvám bojovať tým, že mu pripomenieme Božie Slovo a zasľúbenia, ktoré nám Boh dal. Vyslovujte ich nahlas, rozmýšľajte nad nimi a zapíšte si ich. Keď Habakuk čakal na Boha, dostal pokyn napísať videnie na dosky zreteľne, aby ich každý okoloidúci mohol prečítať (Habakuk 2:2). Možno to bola starozákonná verzia billboardu!

Bojujte dobrý boj viery a držte vyznanie. Bez ohľadu na to, ako sa teraz cítite, nevzdávajte to, pretože Boh je verný. Presne tak, ako naplnil svoje zasľúbenie pre Abraháma v správny čas, naplní aj Slovo, ktoré dal vám.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Keď rozprávaš s priateľmi, nepreháňaj o tom ako sa cítiš, povedz im čo hovorí Božie Slovo.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon