Nikdy sa nevzdaj

Nikdy sa nevzdaj

„V činení dobrého neochabujme, lebo ak neochabneme, časom svojím budeme žať.“ (GALAŤANOM 6:9, SEP)

Jedným z dôvodov, prečo ľudia nepočujú Boží hlas je jednoducho to, že sa vzdávajú príliš skoro. Pavla a Sílasa našli vo väzenskej cele o polnoci uctievať a chváliť Boha (pozri Skutky 16:25). Veľa ľudí by to vzdalo a išli by spať oveľa skôr. Našim mottom by malo byť: „Nikdy sa nevzdávaj!“

Povzbudzujem vás, aby ste sa nevzdávali, keď čakáte na Boha a chcete s Ním rozprávať dovtedy, kým sa k vám neprihovorí, nech sa deje čokoľvek. Každý deň trávte čas s Bohom. Človek, ktorý odmieta prestať, je človek, ktorého satan nemôže poraziť. Satan chce, aby ste to vzdali a povedali:

  • „Nikdy nebudem mať lepšiu prácu.“
  • „Nikdy sa nevydám, neožením.“
  • „Nikdy sa neoslobodím od dlhov.“
  • „Nikdy neschudnem.“

Takéto postoje zaručujú, že nič nedostaneme! Môžeme si však zvoliť aj postoj, ktorý hovorí: „Boh je verný svojmu Slovu, a preto sa nikdy nevzdám.“ Jedným z najväčších dôvodov, prečo ľudia nevidia výsledky svojich modlitieb je ten, že sa vzdávajú. Budeme žať v pravý čas, ale kedy to bude? Bude to vtedy, keď Boh pozná, že sme pripravení prijať to, čo si prosíme. Dovtedy je našou jedinou úlohou zostať verní. Neprestávajte sa modliť a poslúchajte.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh ti ponúka druhé šance, takže ak potrebuješ nový začiatok, dnes je ten správny deň!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon