Obdobia zmeny

Obdobia zmeny

„A on mení časy a doby, zosadzuje kráľov a ustanovuje kráľov; dáva múdrym múdrosť a vedomosť tým, ktorí znajú rozum.“ (DANIEL 2:21)

Pred rokmi som bola zamestnaná v cirkvi a užívala som si prácu. Mala som dobrú prácu, pravidelnú výplatu a veľa príležitostí robiť to, čo som milovala a cítila som, že som k tomu povolaná. Potom prišiel čas, keď mi Boh povedal, že potrebujem odísť z tohto zamestnania a ísť slúžiť ,,od severu na juh a od východu na západ“. Počula som Ho ako hovorí: „Toto obdobie tvojho života je na konci. Na tomto mieste som s tebou skončil.“

Vo svojom srdci som vedela, že to hovorí Boh. Napriek tomu som mala v sebe zmiešané pocity strachu a vzrušenia zo začatia svojej vlastnej služby. Chcela som sa vydať za hranice toho, čo som sa do tej doby naučila, ale zároveň som sa aj bála, že sa pomýlim a prídem o to všetko, čo mám. Chcela som vidieť, čo Boh chce robiť, ale zároveň som sa bála urobiť taký veľký krok na, pre mňa, neznáme územie.

Niekedy Boh niečo ukončí, no my sa toho stále držíme. Môj duch chcel urobiť krok vpred, ale moje telo chcelo zostať na mieste. Cítila som sa bezpečne na pozícii, z ktorej mi Boh povedal, že mám odísť a nechcela som sa toho bezpečia vzdať. Nakoniec som Ho však poslúchla a dnes si užívam službu po celom svete. Pamätajte si, že Boh mení veci, a keď to urobí, musíme byť ochotní nasledovať Jeho vedenie.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Počúvaj Boží hlas, ktorý ťa vedie keď potrebuješ urobiť zmenu vo svojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon