Očakávaj veľké veci od Boha

Očakávaj veľké veci od Boha

„A tomu, ktorý môže učiniť nad všetko, nesmierne viac než prosíme alebo rozumieme, podľa moci ktorá pôsobí v nás,…“ (EFEŽANOM 3:20)

Niektorí ľudia sa tak boja prijímať zlé správy, že im ani nenapadne modliť sa za dobré správy! To nie je zbožný postoj. Ak chceme počuť Boží hlas a vidieť Jeho moc uvoľnenú v našich životoch, musíme mať postoj, ktorý sa páči Jemu. Musíme mať pozitívne očakávania, namiesto očakávaní negatívnych. Náš základný prístup k životu musí byť plný viery, nádeje a dobrých očakávaní, pretože Biblia hovorí, že bez viery nie je možné páčiť sa Bohu (pozri Židom 11:6), a že taká nádej nezahanbuje (pozri Rimanom 5:5). Na Bohu nie je nič negatívne. V Ňom a ani v Jeho skutkoch nie je nič, čo by nás sklamalo. Všetko čo robí, je pre naše dobro – je to to, čo musíme očakávať, ak sa modlíme. Nemali by sme sa modliť a potom sa čudovať, ak Boh niečo urobí. Mali by sme sa modliť a očakávať, že Boh urobí ešte viac, než sme prosili.

Verš na dnešok hovorí, že Boh môže urobiť „nesmierne, nadovšetko,“ o čo sa odvážime prosiť, a presiahne to naše modlitby, túžby, myšlienky, nádeje alebo sny. Toto je úžasné – malo by nám to dodať odvahu a dôveru, ktorú potrebujeme, aby sme sa mohli modliť s očakávaním. Osobne by som sa radšej modlila za veľké veci s veľkým očakávaním a dostala polovicu, ako sa modliť za malé, malicherné veci bez akejkoľvek viery a dostať všetko!

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Očakávaj veľké veci od Boha.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon