Ochota zmeniť sa

Ochota zmeniť sa

Za svedkov volám dnes proti vám nebesia i zem, že som ti predložil život i smrť, požehnanie i kliatbu. A vyvolíš si život, aby si žil ty i tvoje semeno. —5. MOJŽIŠOVA 30:19

Začala som fajčiť, keď som mala 9 rokov. Páčilo sa mi to, lebo ma to upokojovalo a dlhé obdobie som s tým nechcela prestať. Keď som už vedela, že by som s tým mala prestať, tak som nechcela, pretože som si myslela, že priberiem. To bola moja dlhoročná výhovorka. Neskôr som sa zacyklila – prestala a opäť začala, prestala a opäť začala.

Krízová situácia však nastala, keď som až tak veľmi chcela fajčiť, že som sa potichu vykradla z cirkvi, ľahla som si na sedadlo môjho auta a fajčila. Vtedy som vedela, že to musím zmeniť.

Pred ochotou zmeniť sa zvyčajne prichádza krízová situácia. Napríklad, niekto potrebuje dostať najprv srdcový infarkt, aby sa potom začal zdravo stravovať. Nemusíš však čakať na krízovú situáciu. Vydrž a povedz: „Stačí. Končím s tým.“

Biblia hovorí, že si môžeme vyvoliť život. Boh ti poskytuje podporu a schopnosť zmeniť sa. Musíš byť však ochotný to urobiť, inak príde nejaká krízová situácia, ktorá ťa tvrdo a nečakane zasiahne. Je jednoduchšie zvoliť si život skôr, ako krízová situácia nastane.

Neboj sa dočasného nepohodlia. Nakoniec som bola vyslobodená z fajčenia a nebolo jednoduché – no nemusela som to urobiť sama.

Ak sa nevieš zmeniť, tak to daj Bohu a povedz Mu, „Pomôž mi, pomôž mi, pomôž mi.“

Dobrou správou je, že s Božou pomocou a tvojím rozhodnutím zvoliť si život, sa môžeš ozaj natrvalo zmeniť k lepšiemu.


Modlitba

Bože, dal si mi na výber a volím si život! Viem, že je ťažké sa zmeniť. Prosím Ťa, pomôž mi. Viem, že s Tvojou pomocou a mojou ochotou sa zmeniť, zdolám každú prekážku.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon