Odlož rozptýlenia

Odlož rozptýlenia

Moja duša túži po tebe [ó Pane] v noci, áno, môj duch ťa hľadá skoro ráno… —Izaiáš 26:9

Existuje veľa vecí vo svete, ktoré môžu prehlušiť Boží hlas a zatlačiť ho do úzadia v našom živote. Tieto rozptýlenia prichádzajú v rôznych formách, od TV po rádio… od jedla až po záľuby. Dokonca aj cirkevné aktivity môžu niekedy odvrátiť našu pozornosť či odtiahnuť nás od Pána.

Žiaľ, príde deň v živote každého človeka, keď len Boh zostane. Všetko ostatné pominie; ale keď sa to stane Boh tu stále bude.

Biblia hovorí, že čo môžu vedieť o Bohu je zjavné každému, pretože sám Boh im to zjavil v ich svedomí (pozri Rimanom 1:19-21). Jedného dňa sa každý postaví pred Neho a vydá počet za svoj život (pozri Rimanom 14:12).

Keď ľudia nechcú slúžiť Bohu svojimi životmi a idú vlastnou cestou, nájdu spôsob, ako schovať a ignorovať to inštinktívne vedomie o Stvoriteľovi, ktorý sa chce s nimi rozprávať a viesť ich cestou, po ktorej by mali ísť.

Nič však nemôže uspokojiť našu vnútornú túžbu po Bohu, len spoločenstvo a priateľstvo s Ním. Izaiáš dobre vyjadril náš hlad po Bohu, keď napísal, „Moja duša túži po tebe [ó Pane] v noci, áno môj duch vo mne ťa hľadá skoro ráno… (Izaiáš 26:9).

Počuť od Boha je dôležité, aby sme si mohli užívať Jeho večný plán pre naše životy. Počúvať Boha je naše rozhodnutie. Nikto to nemôže urobiť za nás. Boh nás nenúti, aby sme si vybrali Jeho vôľu, ale urobí všetko čo môže, aby nás povzbudil povedať „áno“ Jeho cestám.

Čo ťa rozptyľuje od toho, aby si Ho počúval? Nejaký nezdravý vzťah? Práca? Zlozvyk? Boh rozpráva a túži mať spoločenstvo s tebou. Odlož rozptýlenia a pridaj sa k Nemu.


Modlitba

Bože, tak ako Izaiáš, moja duša prahne po Tebe. Viem, že potrebujem počúvať Tvoj hlas viac, ako čokoľvek iné. Viem, že ak odložím rozptýlenia, tak Ty budeš verný a stretneš sa s mnou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon