Odstráň nápis „Nevyrušovať“

Odstráň nápis „Nevyrušovať“

Káž slovo, pristupuj v pravý i nepravý čas [ako kazateľ Slova ukáž ľuďom, že spôsob akým žijú je zlý], karhaj, tresci, napomínaj s celou zhovievavosťou a s učením. – 2.TIMOTEOVI 4:2

Často bývam v hoteloch, keď cestujem z dôvodu, že mám niekde slúžiť. Keď som vo svojej izbe, zvyčajne dám na dvere nápis „Nevyrušovať“, aby ma nikto nerušil. Zavesiť takýto nápis na dvere hotelovej izby je prijateľné, ale dať ho na svoj život nie je.

Všimol si si už, že Boh nie vždy robí veci podľa nášho harmonogramu, alebo spôsobom, aby to bolo pre nás pohodlné? Pavol povedal Timoteovi, že ako Boží sluha a služobník evanjelia potrebuje naplniť svoje poslanie bez ohľadu na to, či mu to vyhovuje alebo nevyhovuje.

Pochybujem, že Timotej bol závislý na pohodlí tak, ako my teraz. Ak to však on potreboval počuť, som si istá, že my to potrebujeme počuť o to viac.

Je ľahké umiestniť na svoje srdce nápis „Nevyrušovať“ zo strachu, že Božie povolanie nebude pre nás pohodlné. Ak to však urobíme, unikne nám príliš veľa skvelých príležitostí. Potrebujeme si pamätať, že nech nás Boh požiada urobiť čokoľvek, vždy je to hodné akéhokoľvek nepohodlia a ťažkostí, ktorým by sme v tom procese čelili. On vždy nájde pre nás spôsob, ako naplniť Jeho vôľu, ak sme Mu poslušní.


Modlitba

Bože, dnes sa rozhodujem zložiť zo svojho srdca nápis „Nevyrušovať“. Hoci sa budem cítiť nepríjemné, chcem Ťa poslúchať a robiť to, čo odo mňa žiadaš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon