On chce byť zapojený do všetkého

On chce byť zapojený do všetkého

„Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.“ (RIMANOM 8:14)

Byť vedený Duchom Svätým znamená, že Mu umožníte, aby sa zapojil do každého rozhodnutia, či už sú väčšie alebo menšie. Vedie nás do pokoja tak skrze múdrosť, ako aj Slovom Božím. Rozpráva k nám jasným, tichým hlasom v našich srdciach alebo skrze to, čo nazývame „vnútorným svedectvom“. Tí z nás, ktorí túžia byť vedení Duchom Svätým sa musia naučiť ako nasledovať vnútorné svedectvo a rýchlo reagovať.

Napríklad, ak sa s niekým rozprávame a zrazu máme vo vnútri nepríjemný pocit, môže to byť Duch Svätý, ktorý nám signalizuje, že musíme preniesť rozhovor iným smerom alebo byť ticho. Ak máme vo vnútri nepríjemný pocit, keď sa chystáme niečo kúpiť, mali by sme počkať a zistiť prečo sa tak cítime. Možno to čo chceme kúpiť nepotrebujeme, alebo to môžeme kúpiť aj niekde inde, alebo môže byť nesprávny čas na to, aby sme to kúpili. Nie vždy musíme vedieť prečo, potrebujeme len poslúchať.

Pamätám si, ako som raz bola v obchode s topánkami. Vybrala som si niekoľko párov topánok, aby som si ich vyskúšala, keď som sa zrazu začala cítiť veľmi nepríjemne. Tento nepríjemný pocit neustále narastal, až kým som konečne nezačula Ducha Svätého, ktorý povedal: „Vypadni z tohto obchodu.“ Daveovi som povedala, že musíme odísť a tak sme odišli. Nikdy som sa nedozvedela prečo a ani to nepotrebujem vedieť. Možno ma Boh pred niečím zachránil alebo možno ľudia v obchode boli zapojení do niečoho neetického. Možno to bola len skúška poslušnosti. Ako som už povedala, nie vždy musíme vedieť, prečo nás Boh vedie určitými spôsobmi. Naša časť je len jednoducho poslúchať Jeho hlas.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Najlepší spôsob, ako ctiť Boha je, že Ho okamžite poslúchneš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon