Osamote s Bohom

Osamote s Bohom

„A rozpustiac zástupy vyšiel na vrch osobitne modliť sa. A keď bol večer, bol tam sám.“ (MATÚŠ 14:23)

Stráviť čas osamote s Bohom na tichom mieste je pre mňa životne dôležité a verím, že je to dôležité aj pre vás. Vo svojom dome mám kanceláriu, kde sa každé ráno chodím stretnúť s Bohom predtým, než začnem svoj deň. Okrem toho asi tak štyrikrát do roka odídem preč a som sama. Užívam si to a potrebujem dlhší čas na stíšenie a sústredenie sa na Boha.

Väčšina ľudí si berie každý rok dovolenku a plánuje týždeň plný zábavy. Chceme sa baviť, relaxovať a nie je na tom nič zlé. Potrebujeme to, aby sme si udržali vyvážený, zdravý život a emócie. V skutočnosti, ale oveľa viac potrebujeme duchovné prázdniny a mali by byť prvou vecou, ktorú si zapíšeme nielen do nášho ročného kalendára, ale aj do nášho týždenného rozvrhu.

Len si predstavte ako by to ctilo Boha, keby ste si pre Neho zarezervovali čas skôr, ako si ho zarezervujete na čokoľvek iné. Vediem konferencie v Spojených štátoch a v zahraničí, a vždy na ma zapôsobia ľudia, ktorí cestujú a berú si dovolenky, aby na konferenciu prišli. Patrí im moja poklona a viem, že Boh je hrdý na ich rozhodnutie. Títo ľudia budú rásť duchovne, pretože niečo obetujú, aby mohli tráviť čas s Bohom.

Nečakajte, kým prídu nejaké ťažkosti alebo tragédie, aby ste museli tráviť čas s Bohom a našli tak riešenie svojej situácie. Najprv hľadajte Boha, robte to pravidelne a potom budete duchovne silnejší, a schopní vysporiadať sa so všetkým, čo príde. Ak Ježiš potreboval byť osamote s Bohom Otcom, potom to určite potrebujeme aj my.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Vyber si svoj kalendár hneď teraz a naplánuj si nejaký špeciálny čas s Bohom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon