Otec vie najlepšie

Otec vie najlepšie

„Ale hľadajte (zamerať sa a snažiť sa o to) najprv kráľovstvo Božie a Jeho spravodlivosť (Jeho spôsob robenia správnych vecí), a to všetko vám bude pridané.“ (MATÚŠ 6:33)

Boh chce, aby sme hľadali spravodlivosť, pokoj a radosť, čo je Jeho kráľovstvo (pozri Rimanom 14:17). Chce, aby sme túžili z hĺbky srdca po správnom správaní a urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme to dosiahli. Zasľúbil, že ak to urobíme, On nám dá veci, ktoré potrebujeme a po ktorých túžime. Chce, aby sme Ho hľadali a keď to urobíme, s radosťou nás požehná.

Ak máme túžbu, mali by sme len jednoducho poprosiť Boha a úplne Mu dôverovať. Mali by sme sa však vyhýbať žiadostivosti po veciach. Verím, že žiadostivosť po veciach znamená, že naša túžba je tak veľká, že máme pocit, že bez tých vecí nemôžeme byť šťastní. Raz som počula, ako jedna žena povedala, že jednoducho nemôže byť šťastná, ak jej Boh nedal deti. Tiež som počula slobodné dievčatá, ktoré rovnako komentovali svoju túžbu po vydaji. Takéto postoje sú pred Bohom nesprávne a urážlivé. Čokoľvek, čo cítime, že musíme mať, aby sme boli šťastní, okrem Boha, je niečo, čo môže nepriateľ použiť proti nám. Takže sa uistite, že vaše túžby udržiavate vyrovnané.

Je oveľa lepšie modliť sa a dovoliť Bohu, aby sa postaral, než trápiť samého seba a snažiť sa, aby sa tieto veci udiali. Vždy majte na pamäti, že Boh je dobrý a chce pre vás len to najlepšie. Preto za zamerajte na Neho a Jeho kráľovstvo a tešte sa, že vám dá veci, ktoré sú pre vás tie pravé.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Čokoľvek, čo musíš mať, aby si bol šťastný, je niečo, čo môže diabol použiť proti tebe.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon