Partner v živote

Partner v živote

„Viem, ó, Hospodine, že cesta [určenie] človeka nie je v jeho moci, nie je v moci muža [ani v silnom mužovi alebo v dobrom mužovi], ktorý chodí, jako ani to, aby pevne postavil svoje [vlastné] kroky.“ (JEREMIÁŠ 10:23)

Jeremiáš, vo verši pre dnešok, povedal pravdu. Je skutočne nemožné, aby sme my, ľudia, riadili svoj vlastný život. Ty a ja potrebujeme pomoc, veľa pomoci. Priznanie si tejto pravdy je znakom duchovnej zrelosti, nie znakom slabosti. Sme slabí, ak nenájdeme svoju silu v Bohu. Čím skôr si túto skutočnosť priznáme, tým sa budeme mať lepšie.

Môžete byť takí istí, ako som bola aj ja – môžete sa snažiť, aby veci fungovali správne a neustále zlyhať. Váš problém nie je v tom, že ste neúspešní, váš problém je jednoducho v tom, že ste nenašli ten správny zdroj pomoci.

Boh nám nedovolí naozaj uspieť bez Neho. Pamätajte si, že skutočný úspech nie je schopnosť zhromažďovať materiálne bohatstvo. Skutočný úspech je schopnosť užívať si život a všetko, čo v ňom Boh poskytuje. Mnoho ľudí má postavenie, moc, financie, slávu a mnoho ďalších podobných vecí, ale možno nemajú to, na čom skutočne záleží – dobré vzťahy, správny vzťah s Bohom, pokoj, radosť, spokojnosť, dobré zdravie a schopnosť užívať si život.

Podľa Žalmu 127:1, pokiaľ Pán nestavia dom, márne pracujú tí, ktorí ho stavajú. My možno dokážeme stavať, ale to, čo postavíme, nevydrží, ak do toho nie je zapojený Boh. On je naším Partnerom v živote a ako taký, túži byť súčasťou všetkého, čo robíme. Boha zaujíma každá stránka nášho života a chce s nami rozprávať o všetkom, čo sa nás týka. To, že uveríte tejto pravde, je začiatkom na tejto ceste s Ním.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dovoľ Bohu, aby bol tvojím Partnerom v živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon