Počúvaj viac ako rozprávaš

Počúvaj viac ako rozprávaš

„Kto sa krotí v reči, nadobúda poznanie, pokojný duchom je rozumný človek.“ (PRÍSLOVIA 17:27, SEB)

V týchto zamysleniach na každý deň sme už povedali, že ak chceme počuť Boží hlas, musíme sa vytrénovať, aby sme boli schopní počúvať. Niekedy toľko rozprávame, že jednoducho nie sme schopní počúvať, čo chce Boh povedať. Tiež nemusíme počuť dôležité veci, ktoré nám chcú povedať ľudia len preto, že ich nebudeme počúvať.

Ak sa naučíme zachovať si pokoj a ticho, budeme počuť, čo nám chce Boh povedať. Moja dcéra Sandra povedala, že po tom, ako sa pomodlila, len chvíľku ostala sedieť a pýtala sa Boha, či jej chce niečo povedať skôr, než začne svoj deň. V srdci počula odpoveď: „Choď, som s tebou!“ Toto ju potešilo, ale obzvlášť ju to upokojilo v nasledujúcich dňoch, keď zistila, že sa potrebuje vysporiadať s nečakanými zlými správami. Slovo, ktoré jej dal Boh, zväčšilo jej vieru a udržalo ju stabilnou a pokojnou, zatiaľ čo čelila svojim skúškam.

Ak nebudeme počúvať, nebudeme počuť. Dajte Bohu príležitosť, aby sa s vami pravidelne rozprával. Keď sa modlíte, nemusíte vždy hovoriť len vy. Môžete šetriť svojimi slovami a byť múdry Boží muž alebo žena.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Máš jedny ústa a dvoje uši, takže to znamená, že Boh chce, aby si dvakrát viac počúval ako rozprával.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon