Pokoj

Pokoj

„A pokoj Boží… bude strážiť vaše srdcia a vaše mysle v Kristu Ježišovi.“ (FILIPANOM 4:7)

Napísala som niekoľko zamyslení na tému, ako Boh vedie svoj ľud prostredníctvom pokoja, ale chcem to ešte raz spomenúť, pretože je to veľmi dôležité. Ľudia, ktorí robia veci, v ktorých nemajú pokoj, majú mizerný život a nič nedokážu. Musíme nasledovať pokoj.

Verš na dnešok nás uisťuje, že Boh nás vedie prostredníctvom pokoja. Ak niečo urobíte, napr. pozeráte televíziu a náhle stratíte ohľadom toho pokoj, potom si počul od Boha. Nedostatok pokoja v takejto situácii znamená, že Boh vám hovorí: „Vypni to. To čo pozeráš nie je pre teba dobré.“

Ak stratíte pokoj, keď niečo rozprávate, Boh k vám rozpráva. Ospravedlnenie sa hneď po tom vás ušetrí mnohých problémov. Môžete povedať: „Je mi ľúto, že som to povedal. Mýlil som sa, keď som to povedal, prosím odpusť mi to.“ Boh chce byť zapojený do všetkých našich rozhodnutí. Jedným zo spôsobov, ako nám dáva vedieť, ako sa On cíti ohľadom toho, čo robíme je, že buď nám dáva pokoj ako súhlas alebo nepokoj ako nesúhlas.

Ak nemáme pokoj, neposlúchame Boha, pretože nedovolíme pokoju, aby vládol v našich srdciach (pozri Kološanom 3:15). Kedykoľvek stratíme pokoj, musíme sa zastaviť a byť citliví na to, čo nám Boh hovorí. Pokoj slúži ako kompas v našich srdciach a ukazuje nám správny smer. Preto Boh v Biblii hovorí: „Hľadajte pokoj s každým človekom i posvätnosť, bez ktorej nikto neuvidí Pána!“ (Židom 12:14 SEP)

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nasledovanie pokoja ťa ušetrí mnohých problémov.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon