Pomoc je tu

Pomoc je tu

„a ja požiadam Otca, a dá vám iného Tešiteľa (Poradca, Pomocník, Prostredník, Advokát, Ten, ktorý posilňuje), aby bol s vami na veky.“ (JÁN 14:16)

Mnoho ľudí prijalo Ježiša ako Spasiteľa a Pána. Pôjdu do neba, ale nikdy nevyužijú plnú kapacitu Ducha Svätého, ktorú majú k dispozícii a ani nezažijú skutočný úspech, ktorý Boh chce, aby si na zemi užili. Jednoducho povedané, mnohí budú na svojej ceste do neba, ale cestu si neužijú.

Často vidíme tých, ktorí majú bohatstvo, postavenie, moc a považujeme ich za „úspešných“. Ale mnohým ľuďom, ktorí sa považujú za úspešných, stále chýba pokoj, radosť, spokojnosť a ostatné skutočné (pravé) požehnania. Takíto ľudia sa nikdy nenaučili byť úplne závislí na moci Ducha Svätého.

Ľudia, ktorí sú sebestační, si často myslia, že závislosť na Bohu je znakom slabosti. Pravda je však taká, že čerpaním zo schopností Ducha Svätého môžeme dosiahnuť oveľa viac, než by sme kedy dosiahli prácou vo svojej vlastnej sile.

Boh nás tak stvoril, že aj keď máme svoje silné stránky, máme aj slabé a potrebujeme Jeho pomoc. Vieme, že nám pomôcť chce, pretože poslal Pomocníka, Ducha Svätého, aby žil v nás.

Často v živote bojujeme zbytočne len preto, že neprijímame pomoc, ktorú máme k dispozícii. Povzbudzujem vás spoliehať sa na Neho a nie na svoju vlastnú silu. Bez ohľadu na to, čomu čelíme, nemusíme cez to prechádzať sami.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Tvoj najhorší deň bude s Bohom lepší, ako tvoj najlepší bez Neho. Duch Svätý je tu, aby s tebou rozprával a pomohol ti vždy tam, kde budeš dnes pomoc potrebovať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon