Postoj určuje údel (osud)

Postoj určuje údel (osud)

„Nado všetko, čo treba strážiť, strež svoje srdce, lebo z neho pochádza život.“ (PRÍSLOVIA 4:23)

Postoje sú veľmi dôležité, postoje sa stávajú správaním, ktoré prejavujeme. Postoj, či už dobrý alebo zlý, sa začína myšlienkami.

Známy citát hovorí: „Zasej myšlienku, zožneš skutok, zasej skutok, zožneš zvyk, zasej zvyk, zožneš charakter, zasej charakter, zožneš údel (osud).“

Údel (osud) je výsledkom života, charakter je kto sme, návyky sú podvedomé vzorce správania. Nás údel (osud) alebo výsledok nášho života v skutočnosti pochádza z našich myšlienok. Tam sa začína celý proces. Niet divu, že Biblia nás učí obnovovať našu myseľ a rozvíjať naše postoje a ideály (pozri Rimanom 12:2, Efežanom 4:23). Máme byť dobrými študentmi Božieho Slova a skrze Slovo máme rozvíjať nové vzorce myslenia, ktoré v konečnom dôsledku zmenia náš údel (osud), výsledok nášho života.

Skrze zlé postoje, ako sú horkosť, hnev, neodpustenie, zlá nálada, neúcta, snaha o pomstu alebo nevďačnosť, a zoznam by určite mohol pokračovať, môžeme prekážať Duchu Svätému. Duch Svätý prúdi skrze zbožný a nie bezbožný postoj.

Pravidelne skúmajte svoje postoje a strážte si ich so všetkou usilovnosťou, tak ako to hovorí verš pre dnešok. Ak potrebujete zmeniť postoj, všetko čo musíte urobiť, je zmeniť svoje myšlienky.

Satan sa vždy pokúsi naplniť našu myseľ nesprávnymi myšlienkami, ale nemusíme prijať to, čo sa nám snaží dať. Nezjedla by som lyžicu jedu len preto, že mi ho niekto ponúkol a myslím, že ani vy nie. Ak sme dostatočne múdri na to, aby sme odmietli jed, mali by sme byť natoľko inteligentní, aby sme nedovolili satanovi otráviť naše myšlienky, naše postoje a nakoniec náš osud (údel).

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Denne rob inventúru postojov, aby si sa ubezpečil, že tie tvoje sú v poriadku.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon