Postupuj podľa malých vnuknutí

Tvoje uši počujú slovo zpoza teba, ktoré bude hovoriť: Toto je tá cesta; choďte po nej, už či by ste sa obrátili napravo či naľavo. – IZAIÁŠ 30:21

Duch Svätý nás chce vždy viesť životom, ale niekedy sa tak zameriavame na zdanlivo „veľké“ veci, až si neuvedomujeme, že On denne rozpráva cez malé vnuknutia.
Jedného dňa som bola na ceste domov a chcela som sa zastaviť kúpiť si šálku kávu, keď som zrazu mala silný vnem, že by som mala zavolať svojej asistentke a opýtať sa jej, či aj ona nechce šálku kávy. Keď som jej zavolala, povedala mi: „Práve tu stojím a premýšľam, že by som si práve teraz rada dala šálku dobrej kávy.“
Vidíš, Boh jej chcel dať túžbu srdca a chcel pracovať prostredníctvom mňa. Nepočula som hlasný hlas, ani som nevidela anjela a ani som nemala víziu. Jednoducho som mala vnútorný vnem alebo myšlienku, že by som jej mala ponúknuť šálku kávy.
Boh chce takým istým spôsobom požehnať ľudí aj v tvojom živote. Povzbudzujem ťa dnes, aby si si udržal svoje srdce citlivé na Boží hlas. Nasleduj malé vnuknutia. On bude hovoriť k tvojmu srdcu a povedie ťa tam, kde by si mal ísť.

Modlitba

Duchu Svätý, rozhodujem sa dnes stíšiť, aby som počul Tvoje malé vnuknutia. Ukáž mi spôsob, ako môžem požehnať ostatných.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon