Povie ti, čo je pred tebou

Povie ti, čo je pred tebou

„… ale bude hovoriť všetko, čokoľvek počuje, aj budúce veci vám bude zvestovať [čo sa stane v budúcnosti].“ (JÁN 16:13)

Jedným z mnohých výhod počutia od Boha je, že počutie Jeho hlasu nám pomáha pripraviť sa na budúcnosť. Duch Svätý nám dáva správy, ktoré mu dáva Otec a často nám hovorí veci, ktoré sa stanú v budúcnosti.

V Biblii nájdeme veľa prípadov, keď Boh hovoril s ľuďmi a poskytol im informácie o budúcnosti. Noemovi povedal, aby sa pripravil na povodeň, ktorá má zničiť obyvateľov Zeme (pozri Genezis 6:13-17). Mojžišovi povedal, aby išiel za faraónom a požiadal o prepustenie Izraelitov, a že faraón tejto žiadosti nevyhovie (pozri Exodus 7). Boh nám zjavne nehovorí všetko, čo sa stane v budúcnosti, ale Jeho Slovo zasľubuje, že nám niektoré veci povie.

Sú chvíle, keď vnímam, že sa stane niečo dobré alebo možno niečo nepríjemné. Keď ma čaká výzva a mám o nej nejaké informácie, tieto informácie mi pomôžu zmierniť úder, keď tá zložitá situácia príde. Ak automobil s dobrými tlmičmi narazí na výmoľ, tieto tlmiče ochránia cestujúcich v aute pred prudkým nárazom, aby sa nikto nezranil. Boh nám dáva informácie vopred a funguje to rovnako.

Súčasťou služby Ducha Svätého je povedať nám, čo má prísť. On pozná Božiu myseľ a pozná individuálne plány pre naše životy. Prezradí nám, čo potrebujeme vedieť a kedy to potrebujeme vedieť, aby sme naplnili dobré plány, ktoré pre nás Boh má.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dôveruj Duchu Svätému, že ti povie, čo potrebuješ vedieť o budúcnosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon